WP2X2-130-CI High Lift Water Pump
(0 reviews)
Get Price
(473) Views
(0) Contacts
Contact Company
Yancheng Slong Machinery & Electric Co., Ltd.
Jiangsu, China
(2605) Views
(2) Contacts
Model WP2X2-130-CI
Impeller Diameter 130mm
Solids Handling N/A
Fuel Tank Capacity 1.4 L
Engine Model SV154
Net Power 1.5 KW/3600 rpm
Outlet diameter 50 mm
Inlet diameter 50 mm
Suction Head 6 m
Lift Head 36 m
Length 330 mm
Width 300mm
Height 370 mm